ΣΠΟΥΔΕΣ 2018-19-Αποτελέσματα επιλογης εξερχ. φοιτητών

Τα αποτελέσματα της επιλογής θα δημοσιεύονται σταδιακά, όπως θα ενημερώνεται το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων από τα Ακαδημαϊκά Τμήματα.

΄Οσων τα ονόματα δεν περιλαμβάνονται στον πίνακα, έχουν απορριφθεί από τα Τμήματα. Πληροφορίες για τους λόγους απόρριψης και άλλες διευκρινιστικές ερωτήσεις (π.χ. για τα κριτήρια επιλογής κ. ά) στον εκάστοτε Ακαδημαϊκό Υπεύθυνο κάθε Τμήματος.

 

Ÿ ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ ( 11Η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΓΚΟΝΤΑ ΜΑΡΙΑ      SK BRATISL 01     EE
  2. ΣΑΠΟΥΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ     CZ OSTRAVA 01     EE
  3. ΣΟΒΑΤΖΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ     CZ OSTRAVA 01     EE
  4. ΣΤΑΜΠΟΛΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ     E SEVILLA 01     XE

 

 Ÿ ΤΜΗΜΑ  ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ( 53Η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΣΚΥΡΙΑΝΟΓΛΟΥ ΕΛΕΝΗ     I PADOVA 01     EE

 

 Ÿ ΤΜΗΜΑ   ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ( 72Η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΛΟΥΚΙΣΣΑΣ ΑΡΣΕΝΙΟΣ-ΖΑΦ.     I PAVIA 01     EE

 

 Ÿ ΤΜΗΜΑ   ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ( 219η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΑΣΠΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΦΙΛ.     D AACHEN 01        XE
  2. ΚΑΛΥΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ                   I MILANO 02         EE
  3. ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ    I MILANO 02          EE     ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  4. ΛΙΧΟΥΝΑ ΙΩΑΝΝΑ                     I PERUGIA 01        XE
  5. ΣΔΟΥΓΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ                   D KARLSRU 01      ΧΕ
  6. ΤΖΙΑΣΤΟΥΔΗΣΜΙΧΑΗΛ               I MILANO 02         XE
  7. ΤΣΑΝΤΙΚΗ ΗΛΕΚΤΡΑ                  DK ODENSE 01     XE

 

 Ÿ ΤΜΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ( 9η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                 CZ PRAHA 02     XE
  2. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                    P LISBOA 03     EE
  3. ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ ΙΩΣΗΦ                          NL EINDHOVE 03     XE
  4. ΔΗΜΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                      CZ PRAHA 02     XE
  5. ΚΑΛΟΠΗΤΑ ΑΝΘΗ                             P LISBOA 07     XE
  6. ΚΟΜΙΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ                          CZ PRAHA 02     XE
  7. ΚΟΜΙΝΗ ΜΑΡΙΑ                               CZ PRAHA 02     XE
  8. ΠΛΙΤΣΗ ΜΑΡΙΑ                                 CZ PRAHA 02     XE
  9. ΠΡΙΑΓΓΕΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΚΩΝΣΤ.     P LISBOA 03      XE
  10. ΤΑΤΑΡΙΚΟΥ ΗΛΙΑΝΑ-ΒΑΣ.                  P  LISBOA 07     XE
  11. ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                        CZ PRAHA 02     XE


Ÿ ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ

   ( 9η Γ.Σ.ΤΜ./21.03.2018)

  1. ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ     NL LEIDEN 01           EE
  2. ΓΚΑΣΔΡΑΝΗ ΑΝΝΑ      I NAPOLI 01             XE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  3. ΚΑΛΤΣΑΤΟΥ ΔΗΜ.       NL LEIDEN 01           XE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  4. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ.-ΧΡ.  I SIENA 01              XE
  5. ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      I SIENA 01              XE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  6. ΠΟΛΥΜΕΡΟΠΟΥΛΟΥ B.  I SIENA 01              EE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  7. ΡΟΥΣΙΤΙ ΜΑΡΤΕΑ          EE TARTU 02            EE
  8. ΣΥΡΜΟΥ ΑΓΛΑΙΑ-ΙΩ.     D WURZBUR 01        EΕ
  9. ΤΑΝΑΓΙΑΣ ΑΘΑΝ.         NL LEIDEN 01           XE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  10. ΤΣΙΛΟΓΛΑΝΙΔΟΥ ΑΛΚ.  I SIENA 01              EE    ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

 

Ÿ ΤΜΗΜΑ   ΙΑΤΡΙΚΗΣ( 10Η Γ.Σ.ΤΜ./21.03.2018) 

  1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ    D MAGBEBU 01     EE
  2. ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ       D LUBECK 01     EE

 

Ÿ ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ( 92Η Γ.Σ.ΤΜ./28.03.2018)

  1. ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      Ι VERONA 01     XE     ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  2. ΑΡΙΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     FI TURKU 02     EE
  3. ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ     P LISBOA 03     EE     ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  4. ΚΟΥΚΟΣΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ     FI TURKU 01     EE     ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  5. ΜΑΛΕΡΔΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     LT VILNIUS 01     XE     ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
  6. ΝΤΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     PL KRAKOW 02     XE
  7. ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     P LISBOA 03      XE
  8. ΠΙΕΡΡΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ     BG SOFIA 06     XE
  9. ΤΖΗΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ     LT VILNIUS 01     EE
  10. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     I VERONA 01     EE   ΥΠΟ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ 
  11. XΡΙΣΤΙΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ     PL KRAKOW 02     XE

 

Ÿ ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ( 4Η Γ.Σ.ΤΜ./21.03.2018) 

  1. ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΖΩΗ     I MILANO 02     ΧΕ 
  2. ΜΕΙΜΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ     I MILANO 02     EE 
  3. ΔΡΑΚΩΤΑ ΣΟΦΙΑ    I MILANO 02     EE 
  4. ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ     HU BUDAPES 02     EE    
  5. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ     HU BUDAPES 02     EE          
  6. ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ     F PARIS 318     XE    
  7. ΜΠΟΚΑΡΗ ΕΛΕΝΗ     SI LJUBLJA 01     XE
  8. ΤΖΑΒΕΛΛΑ ΙΩΑΝΝΑ     SI LJUBLJA 01     XE+ ΕΕ
  9. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΟΛΓΑ     F GRENOBL 16     XE
  10. ΕΞΙΖΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     Ι CAGLIAR 01     XE
  11. ΖΑΜΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΖΩΗ     Ι CAGLIAR 01    XE 
  12. ΠΑΝΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ     D WILHELM 02     EE
  13. ΚΟΛΙΑΜΗΤΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΕΙΡΗΝΗ    PL POZNAN 02     ΕE 
  14. ΜΠΟΜΠΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     PL POZNAN 02     ΕE
  15. ΓΙΟΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ     F MARSEIL 17     XE
  16. ΠΑΧΑΚΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ     F MARSEIL 17     EE
  17. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ     PL BIALYST 01     XE
  18. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ      P LISBOA 52     XE
  19. ΧΑΡΧΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ     P LISBOA 52     EE
  20. ΜΠΑΣΜΑΤΖΙΔΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ     E BILBAO 01     EE
  21. ΤΡΥΨΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ          E BILBAO 01     EE
  22. ΝΕΤΣΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ     E SEVILLA 01     XE
  23. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΠΕΤΡΟΥΛΑ     E ALCAL-HO1     XE
  24. ΜΑΚΑΝΙΚΑ ΣΟΥΜΕΛΑ     CY NICOSIA 14     EE
  25. ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ     D DARMSTA 01     EE

 

Ÿ ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ( 34Η Π.Γ.Σ.ΤΜ./23.03.2018)

  1. ΑΛΑΦΡΑΓΚΗ ΑΣΗΜΙΝΑ     E PALMA 01     XE     ΥΠΟ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ
  2. ΠΕΤΡΟΥ ΜΑΡΙΝΑ     E PALMA 01     XE + EE

 

Ÿ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ( 14Η Γ.Σ.ΤΜ./22.03.2018) 

  1. ΑΓΚΑΘΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ      DK RISSKOV 06     EE 
  2. ANTΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ     PL KRAKOW 01     XE
  3. ΓΩΓΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ-ΜΑΡΙΑ     B HASSELT 20     EE 
  4. ΔΑΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ     E GRANADA 01      EE    
  5. ΚΟΛΛΥΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ     DK RISSKOV 06     EE        
  6. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ     B HASSELT 20     EE
  7. ΛΕΤΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     F AMIENS 01     XE    
  8. ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΑΡΧΟΝΤΙΑ     F STRASBO 48     XE
  9. ΜΠΑΝΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ     CY NICOSIA 01     XE
  10. NTOYNH ANASTAΣΙΑ     CY NICOSIA 01     EE
  11. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΕΙΡΗΝΗ     CY NICOSIA 01     XE
  12. ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΤΗ ΜΑΡΙΑ     PL KRAKOW 01     XE 
  13. ΠΑΤΣΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ     E GRANADA 01     EE
  14. ΠΡΟΒΙΔΑ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ     B KORTRJ 01       E
  15. ΡΑΔΗ ΕΥΘΥΜΙΑ     E GRANADA 01     EE
  16. ΡΑΧΜΑΝΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ     D KOLN 01     EE
  17. ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ     D KOLN 01     XE
  18. ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ    F AMIENS 01     EE
  19. XΟΛΕΒΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΒΑΙΑ      CY NICOSIA 01     EE

 

 Ÿ  ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΙΧΘΥΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΙΝΟΥ  ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ          ( 150Η Γ.Σ.ΤΜ./22.03.2018) 

  1. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΣΟΦΙΑ     A WIEN 03     EE
  2. ΣΙΑΠΑΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     N BERGEN 01     XE
  3. ΣΩΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     E VIGO 01     EE

Ÿ  ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ      ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ    ( 79Η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)

  1. ΜΑΝΤΑ ΘΕΟΔΩΡΑ     F ORLEANS 01     XE
  2. MAΡΚΑΔΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ     SK BRATISL 01     XE
  3. ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     F MONTPEL 30     XE
  4. ΠΑΝΑΓΟΥ-ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ    F MONTPEL 30     XE
  5. ΠΑΝΤΑΖΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ     D DORTMUN 01     XE
  6. ΠΑΣΚΑΛΟΓΛΟΥ ΔΟΜΝΑ     SK BRATISL 01     XE
  7. ΡΑΛΛΙΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     NL ENSCHED 03     XE
  8. ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     NL GRONING 01     XE 

 

 Ÿ  ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ( 5Η Τ.Σ.ΤΜ./28.03.2018) 

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ     D BERLIN 04     XE 
  2. ΓΑΡΓΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     F ORLEANS 01     XE
  3. ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ     UK GLASKOW 02     XE 
  4. ΘΕΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ    P VILA-RE 01     XE    
  5. ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ     P VILA-RE 01     XE    
  6. ΚΕΠΑΠΑΤΣΟΓΛΟΥ ΣΟΦΙΑ     DK ODENSE 01   XE
  7. ΛΙΑΠΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ    DK ODENSE 01   EE
  8. ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ     UK GLASKOW 02     XE 
  9. ΠΙΤΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    D DARMSTA 01     ΕΕ
  10. ΤΖΙΜΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ    SK BRATISL 01 ΕΕ
  11. ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΦΑΝΗ     SK BRATISL 01 ΕΕ

 

Ÿ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ( 5Η Σ.ΤΜ./14.03.2018) 

  1. ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ     CY NICOSIA 01     XE 
  2. ΚΑΡΚΑΣΗ ΣΤΑΘΟΥΛΑ     CY NICOSIA 01     XE 
  3. ΚΑΤΣΑΡΜΕΝΟΥΔΗ ΘΕΟΔΩΡΑ     B HASSELT 20     ΕΕ
  4. ΚΟΛΕΤΣΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ     DK RISSKOV 06     ΧΕ
  5. ΛΑΜΠΡΟΘΑΝΑΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     F GRENOBL 01     ΧΕ
  6. ΠΑΝΤΕΛΗ- ΓΚΟΜΕΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ     B HASSELT 20     ΕΕ      
  7. ΠΑΠΑΜΑΝΟΥΣΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ     DK RISSKOV 06     ΧΕ      

 

 Ÿ  ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ( 6Η Γ.Σ.ΤΜ./14.03.2018)  

  1. ΒΑΡΔΑΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     Β LEUVEN 01      XE 
  2. ΚΑΚΑΒΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ     Β LEUVEN 01      XE 
  3. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ     E MURCIA 04    ΕE
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΘΩΜΑΗ     E MURCIA 04    ΕE
  5. ΜΑΛΑΜΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     Β LEUVEN 01      EE 
  6. ΜΠΑΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΜΑΡΙΑ     Β LEUVEN 01      EE     
  7. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ    Β LEUVEN 01      EE 
  8. ΤΣΙΩΡΟΥ ΕΛΕΝΗ    HU GODOLLO 01     EE 

  ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ( 73Η Σ.ΤΜ./27.03.2018) 

  1. ΤΣΑΚΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ     S OREBRO 01     EE 
  2. ΦΕΛΟΥΚΑ ΜΕΛΙΝΑ-ΑΣΗΜΙΝΑ     S OREBRO 01     EE 
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ    S OREBRO 01     EE 
  4. ΚΥΔΩΝΙΑΤΗ   ΦΙΛΟΘΕΗ   F MONTPEL 03     EE

 

 

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας Αργοναυτών και Φιλελλήνων, 38221 Βόλος, 24210-74000