Erasmus + App

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ενόψει του εορτασμού των 30 χρόνων του προγράμματος Erasmus, η Ευρωπαϊκή Επιτροπή παρουσίασε και τη νέα εφαρμογή Erasmus+ (Erasmus+ App) την οποία έχει πρόσφατα αναπτύξει.

Μέσω της εφαρμογής, οι συμμετέχοντες έχουν την δυνατότητα να δουν πληροφορίες για το πρόγραμμα, να ενημερωθούν για νέα και εκδηλώσεις της ESN, σε όλη την Ευρώπη, καθώς και να κάνουν χρήση σε checklists & tips για την κινητικότητά τους.

Σε μεταγενέστερο χρόνο πρόκειται να γίνει σύνδεση με το OLS καθώς και με το OLA (Online Learning Agreement).

Στην ανακοίνωση αυτή θα βρείτε συνημμένη την  παρουσίαση της Ε.Ε. για την εφαρμογή Erasmus+ App η οποία διατίθεται δωρεάν σε Google Play & App Store και παρακαλούμε να ενημερωθείτε σχετικά.

Παρακαλούμε όπως ενημερώνετε τους φοιτητές  που πρόκειται να μετακινηθούν με το πρόγραμμα, για τη νέα αυτή εφαρμογή και τις δυνατότητες που προσφέρει.

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Φιλομήλα Μουγογιάννη-Γραφείο Διεθνών Σχέσεων Π.Θ.