Γραφείο Διεθνών Σχέσεων

Το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων ανήκει στο Τμήμα Μορφωτικών Ανταλλαγών & Δημοσίων Σχέσεων. Μερικά από τα κύρια αντικείμενα του είναι τα εξής:

• Ενημέρωση, διοικητική υποστήριξη και επίλυση πρακτικών ζητημάτων του προγράμματος ανταλλαγής ERASMUS+, σε ότι αφορά τους εισερχόμενους και τους εξερχόμενους φοιτητές καθώς και τα μέλη του  Διδακτικού και Διοικητικού Προσωπικού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.
  • Προώθηση του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στο εξωτερικό.
  • Σύναψη και ανανέωση διμερών συμφωνιών με Πανεπιστήμια του εξωτερικού
  • Προετοιμασία πληροφοριακών οδηγών και εντύπων.
  • Συμμετοχή σε διεθνείς εκπαιδευτικές εκθέσεις.
  • Έλεγχος των πληροφοριών της ιστοσελίδας.
  • Οργάνωση και εκπροσώπηση σε συνέδρια, σεμινάρια, συναντήσεις και επισκέψεις επιμόρφωσης.

Ioanna Laliotou Aναπληρώτρια Καθηγήτρια Ιωάννα Λαλιωτου
Ιδρυματική Υπεύθυνος ERASMUS+
  Πηνελόπη Δάλλη
Διοικητική Συντονίστρια
ERASMUS+
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
τηλ.: +30 24210 74609

Φιλομήλα Μουγογιάννη
Υπεύθυνη Κινητικότητας Φοιτητών για Σπουδές & Προσωπικού για Επιμόρφωση
τηλ.: +30 24210 74566

Θεοδοσία Βασιλάκη
Υπεύθυνη Διμερών Συμφωνιών, και Κινητικότητας Φοιτητών για Πρακτική Άσκηση & Προσωπικού για Διδασκαλία
τηλ. +30 24210 74602

E-mail Γραφείου Διεθνών Σχέσεων: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Fax : 24210 74603

ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΟΥ: 11.00-14.00

Ταχυδρομική Διεύθυνση: Αργοναυτών & Φιλελλήνων, 382 21 Βόλος (Κτήριο Παπαστράτου - Παραλιακό Συγκρότημα, 1ος όροφος, γραφείο Νο 7)