white.jpg

Erasmus+ International Credit Mobility 2019-2022

(OΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ) - 1η  Πρόσκληση για εξερχόμενους φοιτητές

Προθεσμία αιτήσεων: 06/09/2021-18/9/2021

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Διεθνής Κινητικότητα Erasmus+ ΚΑ107/2019» το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ανακοινώνει πρόσκληση για φοιτητική κινητικότητα για σπουδές και πρακτική άσκηση, κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2021-2022 στο αντικείμενο της Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε φοιτήτριες  και  φοιτητές  (1ου   κύκλου)  του  Προγράμματος Σπουδών Τεχνολογίας Τροφίμων (πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας), του Τμήματος  Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής, του Προγράμματος Σπουδών Τεχνολόγων Γεωπόνων (πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας) και του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Erasmus+ International Credit Mobility 2019-2022

1η Πρόσκληση για εξερχόμενους φοιτητές

Προθεσμία αιτήσεων: 21/6/2021-30/7/2021

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Διεθνής Κινητικότητα Erasmus+ ΚΑ107/2019» το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ανακοινώνει πρόσκληση για μετακίνηση ενός φοιτητή ή μίας φοιτήτριας (1ου κύκλου) του τμήματος Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας για σπουδές κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2021-2022 στο BARD COLLEGE στη Νέα Υόρκη των Η.Π.Α. Η θέση αφορά το αντικείμενο της Κοινωνικής Ανθρωπολογίας.

Για τη διαδικασία αίτησης και περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε δείτε την πρόσκληση και τις χρήσιμες πληροφορίες για τη χρηματοδότηση.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
 ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΗΤΡΩΟΥ  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΕΞΑΜΗΝΟ